קבל עדכונים מתזונה נכונה לחיים בריאים
ספט'
25
מאת עינב קרן-שיינהולץ

נרבה זכויותינו כרימון

הרימון

"כי ה' אלוהיך מביאך אל ארץ טובה, ארץ נחלי מים, עיינות ותהומות יוצאים בבקעה ובהר, ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון, ארץ זית שמן ודבש".

הרימון ידוע כבר מימי העת העתיקה. מוצאו באיראן ומשם הופץ לארצות אגן הים התיכון. במסורת היהודית נהוג לאכול רימון בערב ראש השנה ולאחל זכויות רבות, כמספר גרגירי הרימון.

אנחנו ימים ספורים מתחילת שנה חדשה ואווירת החג מורגשת בכל פינה. את יום שישי האחרון ביליתי בשוק הירקות והפירות בעיר מגורי וספגתי את העושר של פירות העונה. בלט ביופיו הרימון והוא היווה השראה לפוסט הנוכחי.

סגולותיו של הרימון

פרי הרימון ידוע מקדמת דנא כבעל תכונות בריאותיות:

  • הרימון עשיר בויטמינים C,K,E,B – ויטמינים C ו-E  מהווים נוגדי חמצון, ויטמין K חשוב לקרישיות הדם וקומפלקס ויטמין B חשוב למערכת העצבים, לחילוף החומרים ולמערכת העיכול.
  • הרימון מכיל כמות גבוהה של אנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון)- הוא מכיל טאנינים שהם סוג של פוליפנולים עליהם דיברתי בפוסט על נוגדי החמצון. ברימון רמות גבוהות יותר של טאנינים מאשר ביין ובתה ירוק. אגב, הטאנינים הם הגורמים לטעם העפיץ שנשאר בפה לאחר שאוכלים או שותים מיץ רימונים.

בזכות תכונות אלו לרימון השפעות חיוביות על בריאותנו. ממחקרים שנעשו, עולה כי לשתיית מיץ רימונים יש השפעה מעכבת חמצון ויכולת להוריד לחץ דם. ממצאים אלו מסבירים את ההשפעה של הרימון בעיכוב טרשת עורקים ואף בצמצום הנזק הטרשתי.

איך כדאי לצרוך את הרימון

מחקרים מראים, כי שתיית מיץ רימון בריאה יותר מאכילת הפרי עצמו, כיוון שרוב נוגדי החמצון משתחררים מהקליפה בזמן הסחיטה. ולכן ההמלצה היא לשתות כחצי כוס מיץ רימונים ביום, המהווים תחליף למנת פרי בתפריט היומי.

עונת הרימונים

עונת הרימונים היא בין ספטמבר לדצמבר, אולם לפרי חיי מדף ארוכים והוא יכול להחזיק ללא קירור עד כחודש. אז תנצלו את החודשים הקרובים ליהנות מהפרי המדהים הזה ומכל יתרונותיו.

ברצוני לאחל לכל קוראי הבלוג שנה טובה, מתוקה, מאושרת ובריאה עם תזונה נכונה.

לשנה טובה תכתבו ותחתמו

  1. תזונה נכונה כתב,

    טוב לדעת שרימון הוא כ"כ בריא!
    תודה על המאמר האינפורמטיבי :)

הוספת תגובה