קבל עדכונים מתזונה נכונה לחיים בריאים
מרץ
15
מאת עינב קרן-שיינהולץ

לראשונה בישראל – חלב טרי דל לקטוז

בשורה משמחת לכל הסובלים מאי סבילות ללקטוז, תנובה השיקה חלב טרי המכיל 0.5 גר' לקטוז ב-100 מ"ל חלב http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4042420,00.html

לאלו מבינכם שלא סובלים מהבעיה הנה הסבר קצר:

אי-סבילות ללקטוז היא מצב שבו הגוף אינו מייצר בכמות מספקת את האנזים לקטאז האחראי לפירוק הדו-סוכר לקטוז המצוי בחלב יונקים ובמוצריו. הבעיה היא במערכת העיכול ולא תופעה של אלרגיה, כפי שטועים לחשוב (ולכן לא נכון לקרוא למצב "אלרגיה ללקטוז/למוצרי חלב"). כשהלקטוז אינו מתפרק במעי הדק, הוא מגיע למעי הגס. החיידקים שבמעי הגס מתסיסים את הלקטוז ומייצרים חומצות שומן וגזים. אלה גורמים לסימפטומים כמו כאבי בטן, שלשולים, בטן נפוחה וגזים. הסימפטומים של אי-סבילות ללקטוז מופיעים לאחר צריכה של מוצרי חלב ונעלמים עם הפסקת הצריכה.

לסובלים מאי סבילות-ללקטוז, קיימים היום מגוון מוצרים המהווים תחליפים שונים ללא לקטוז כגון מוצרי סויה, חלב אורז ושמנת פרווה. אופציה נוספת היא שימוש באנזימים מפרקי לקטוז המגיעים ככדורים וניתנים לרכישה בבתי המרקחת.

הרגישות משתנה בין אדם לאדם וכל אחד סובל בצורה אחרת מאכלים שונים. לדוגמה, יש המסוגלים לאכול קוטג', יוגורט וגבינות קשות שונות כגון גבינה צהובה (המכילים פחות לקטוז מגבינה לבנה או חלב) ללא תופעות לוואי ויש כאלו שלא. בדיקה פשוטה, הנקראת "תבחין מימן בנשיפה" יכולה לאתר האם אתם סובלים מהבעיה.

עד כה, הסובלים מאי סבילות ללקטוז, היו צריכים להסתפק בחלב עמיד או בחלב סויה כתחליף או לחילופין לקחת את אותם כדורים המכילים אנזימים מפרקי לקטוז. ההשקה של החלב הטרי ככל הנראה תשמח לא מעט הסובלים מהבעיה ותעזור עוד בשיפור איכות חיים.

image

הוספת תגובה