קבל עדכונים מתזונה נכונה לחיים בריאים
דצמ'
20
מאת עינב קרן-שיינהולץ

הטלוויזיה בסימן תזונה נכונה

בתוכנית התחקירים של גיא מרוז ואורלי וילנאי, "אורלי וגיא בע"מ", התמקדו הערב באחד ממיתוסי התזונה שכתבתי עליהם בפוסט בואו ננפץ כמה מיתוסים בתזונה (מיתוס מספר 3) – "לחם שחור/ כפרי = לחם בריא".

אז מה היה בתוכנית?

אורלי וגיא יצאו לרחוב לשאול את האנשים מה לדעתם עדיף- לחם כפרי, לחם שחור או לחם לבן. הרוב המוחלט ענה לחם כפרי או לחם שחור והסיבה לטענתם הייתה: "אומרים שזה יותר בריא" או "נראה לי שזה לחם מחיטה מלאה".

התזונאית יעל דרור- סרוסי והשף ניר צוק מיהרו להסביר שכמובן לחם כפרי או שחור הם לאו דווקא לחמים מחיטה מלאה. ניר צוק בקע לחם שחור ולחם מחיטה מלאה והראה את ההבדל המשמעותי בין השניים (לחם מחיטה מלאה הוא לחם פחות אוורירי, פחות ספוגי).

כמובן שההסבר לצבע החום של הלחם, כפי שציינתי בפוסט על מיתוסים בתזונה, הוא השימוש בצבע מאכל (כגון קרמל) ולא קשור לסוג הקמח בו משתמשים במאפייה. על כן, אני שוב מזכירה את החשיבות שבקריאת תוויות מזון- זו עוד דרך להבדיל בין לחם העשוי חיטה מלאה, חיטה מקמח לבן או קמח כהה (עוד המצאה של תעשיית המזון – לא קיים דבר כזה).

ואם בטלוויזיה עסקנינו…

בין הפרסומות בטלוויזיה היום, יצא לי לראות פרסומת של משרד הבריאות בהשתתפות כוכבי הריאליטי "הישרדות". בפרסומת סיפקו מספר טיפים לתזונה נכונה, כגון: לאכול דגנים מלאים, לשתות הרבה מים, להקפיד על ארוחות מסודרות ועוד. זו הייתה דרך נפלאה להתחיל את הבוקר :)

אני מקווה שהנושא תזונה נכונה יתפוס עוד תאוצה וימשיך לחלחל לחייהם של עוד ועוד אנשים.

הוספת תגובה